Lokalna Akademia CISCO

przy ZSP nr 3 w Końskich

Get Adobe Flash player

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Końskich uczestniczy w programie LA CISCO od roku 2012.

W ramach utworzonej Akademii prowadzone są autoryzowane przez firmę Cisco kursy: IT Essentials kształcące przyszłych specjalistów ds. rozwiązań technicznych systemów komputerowych. Podnoszone są umiejętności między innymi z zakresu: budowy i obsługi komputera stacjonarnego, przenośnego, budowy i zasady działania sieci komputerowych, instalacji, konfiguracji i zasady działania systemów operacyjnych.

 

W marcu 2016r. nasza Akademia poszerzyła swoją ofertę edukacyjną o kolejne szkolenia do których należą CCNA Routing&Switching - część 1, 2, 3 i 4. Na nich to kursanci zdobywają umiejętności w zakresie konfiguracji sieci komputerowych oraz zarządzania routerami i switchami. Instruktorzy Lokalnej Akademii CISCO po zakończonym szkoleniu instruktorskim w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie otrzymali do tego uprawnienia. Jest to tym cenniejsze, że nasza szkoła jako jedyna w powiecie posiada takie możliwości.

 

Uczniowie Ekonomika mogą bezpłatnie przystępować do powyższych kursów co umożliwi im zdobycie certyfikatu Cisco IT Essentials a to natomiast otworzy im drogę do zdawania egzaminu certyfikacyjnego CompTIA A+. Kolejnym krokiem będzie zdobycie certyfikatu CCNA.

 

IT Essentials: PC Hardware and Software obejmuje podstawowe zagadnienia związane z budową komputerów osobistych i stanowiący wprowadzenie do bardziej zaawansowanych zagadnień IT. Jest przeznaczony dla osób początkujących, zainteresowanych rozwijaniem swoich kompetencji informatycznych. Pozwala on na zdobycie praktycznych umiejętności informatycznych umożliwiających zdobycie pracy na stanowiskach pomocniczych np. asystent help desku. Jest kursem bardzo praktycznym, zorientowanym w kierunku przyszłego zatrudnienia, dlatego obejmuje wiedzę przydatną podczas codziennej pracy oraz pomaga kierować i planować przyszła karierę w branży IT. Kursy w programie integrują tradycyjne i nowoczesne metody nauczania takie jak zajęcia z instruktorem, multimedia, zajęcia w pracowni komputerowej, e-learning oraz symulatory.

 

CCNA (Cisco Certified Network Associate) - pozwala uczniowi nabyć wiedzę oraz umiejętności z zakresu sieci komputerowych. Kurs został stworzony jako odpowiedź na gwałtownie rosnące zapotrzebowanie rynku pracy na wykwalifikowanych początkujących techników sieciowych. Metodyka stosowana w kursie CCNA opiera się na tzw. nauczaniu poprzez zastosowania, co oznacza, że wszystkie pojęcia dotyczące sieci komputerowych ukazywane są w kontekście sieci, z którymi uczeń może spotkać się w codziennym życiu od sieci domowych i biurowych poprzez bardziej złożone infrastruktury sieciowe, aż do modeli teoretycznych.

 

ITE_Cisco2015.pdf  pdf ikona

© 2012 - 2020 Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Końskich